KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12948499
nr 1294 8499
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, "Kåseberga, Skåne". Signerad, -54. Olja på duk, 45x54 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:34:16
100 kr
150 kr
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund